Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
| Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

ZASADY ODPŁATNOŚCI

Utworzono dnia 27.07.2022

Pobyt w Domu jest odpłatny do wysokości średniego miesięcznego kosztu utrzymania. Decyzja w sprawie opłaty za Dom Pomocy Społecznej wydawana jest przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie.
Opłatę za pobyt w Domu wnoszą: Mieszkaniec – nie więcej niż 70% swojego dochodu; małżonek, zstępni przed wstępnymi; gmina, z terenu której osoba została skierowana – w wysokości różnicy między średnim kosztem utrzymania, a opłatami wnoszonymi przez wW. osoby.

Mieszkaniec zobowiązany jest wykorzystać do opłaty za pobyt w placówce wszystkie możliwości, w tym zasoby własne (np. lokal własnościowy, zasoby finansowe).

Z osobami, zobowiązanymi do ponoszenia odpłatności za pobyt Mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej, również przeprowadzane jest postępowanie administracyjne przez pracownika socjalnego z ośrodka pomocy społecznej prowadzącego postępowanie o skierowanie do DPS. Osoby zobowiązane mogą ubiegać się o zwolnienie całkowite lub częściowe z opłaty za członka rodziny w Domu Pomocy Społecznej wyłącznie na podstawie pisemnego wniosku i dokumentów potwierdzających okoliczności zwolnienia. Decyzje indywidualnie w każdej sprawie rozpatruje Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie.

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: